Ajuntament de Faura

RESULTATS VOLTA A PEU A FAURA 2015



300 corredors van participar en la 15a edició.

Un any més, la Volta a Peu Memorial Héctor Forner va omplir els carrers de Faura l’últim diumenge de maig. La Volta a Peu, que s’ha anat consolidant any rere any com un referent per als amants d'aquest esport, va nàixer com un homenatge a Héctor Forner, una jove promesa de l'atletisme que va morir uns dies abans del campionat autonòmic.
 
Abans que els 300 corredors participants en la quinzena edició de la Volta a Peu prengueren els carrers del nostre poble, on l’ascens a la Rodana, a uns 190m sobre el nivell del mar, és el principal atractiu, els més menuts, al voltant de 151, foren els protagonistes de les carreres infantils, fent les delícies del públic amb les seues cares d’innocència, de felicitat, d’il·lusió, de sorpresa, d’esforç.
 
Els guanyadors absoluts de l’edició d’enguany van ser, en hòmens, Javier Ortiz Tierno, de Tridimonis, amb un temps 34 min i 42 seg, i en dones, Carlota Fuller, de Correquetagafe d’El Puig, amb un temps de 43 min i 13 seg. El guanyadors locals van ser, en hòmens, Jesús Gollart Sevilla, del C.A. La Vall de Segó, amb un temps de 37 min i 38 seg, i en dones, Lourdes Pérez Pérez, del C.A. La Vall de Segó, amb un temps de 52 min i 10 seg.
 
Els guanyadors i les guanyadores de la resta de categories són:
 
Promesa Hòmens
1r. José Guijarro Gómez, C.E. Pobla
2n. Adrián Ruiz Alcaraz, C.A. Puzol
3r. Eladio Jaimez Sánchez, C.A. La Vall de Segó
 
Sènior Hòmens
1r. Carlos Medina Amer, C.A. Xilxes
2n. Javier Giménez Marco, El Solivo
3r. Ximo Llopis de la Puerta, C.A. La Vall d’Uixó
 
Sènior Dones
1a. Almudena Asensi Martínez, Tripuzol
2a. Paz Pastor Claramunt, C.A. Puzol
3a. Patricia Gea Sánchez, Independent
 
Veterans A Hòmens
1r. Javier Ortiz Tierno, Tridimonis
2n. Jorge Mora Chuecos, Inlinea Sport Center
3r. Fernando Méndez Burguete, Atletisme Sagunt
 
Veterans A Dones
1a. Carlota Fuller, Correquetagafe d’El Puig
2a. Marta Gómez Garay, Atletisme Sagunt
3a. Elena Mihai, Independent
 
Veterans B Hòmens
1r. José Vicente Diago Ramón, Solivo Team
2n. Josep María Salvador Gil, Independent
3r. Vicent Conde García, Club Almenara Triatló
 
Veterans B Dones
1a. Teresa Hermosilla López, Independent
2a. Susana Hernández Biosca, C.D. Camp de Morvedre
3r. Reme Rodríguez Gil, Independent
 
Veterans C Hòmens
1r. Tomás Sánchez López, Independent
2n. Agustín Mir Rubio, C.A. Terra i Asfalt
3r. Josep Queralt García, C.A. La Vall de Segó
 
1 de juny de 2015